Program

Fabuła obozu opiera się o różne kultury świata.

Uczestnicy będą poznawać obyczaje i zabawy związane z różnymi państwami świata. Każda jednostka wybrała jeden kraj, który będzie towarzyszył jej cały obóz, dzięki czemu uczestnicy wyjątkowo dobrze poznają obyczaje, tradycje, kulturę tego regionu świata. Oprócz tego każdego wieczoru będą organizowane zajęcia o tematyce charakteryzującej inne narodowości, będą to zajęcia mające na celu przybliżyć najbardziej charakterystyczną rzecz i przybliżenie jej przez działanie.

W czasie obozu drużyny będą brać udział w wędrówkach po Beskidach indywidualnie zaplanowanych przez wychowawców. Oprócz wyjść na terenie bazy odbędą się wspólne przedsięwzięcia: artystyczne- „Mam talent”, sportowe „Olimpiada”, turystyczne „zwiad okolicy”, ogniska, gra ekonomiczna „Jarmark cudów”, oraz gra strategiczna w stylu RPG.

Punktem największej atrakcji rozrywkowej dla każdego uczestnika będzie wyjazd do parku Rozrywki Energylandia. Podczas wypoczynku drużynowi organizują zajęcia w wyjątkowo praktyczny sposób przez działanie. Nie przedstawiamy teorii. Dokładny program każdej jednostki jest dostępny u wychowawcy i komendy obozu.