Letni wypoczynek został dofinansowany
z Urzędu Miasta Szczecin

                                                         

Obóz wędrowny po Podkarpaciu

Informujemy, że organizację

naszego obozu harcerskiego
w Ustroniu wspomogli:
 
 logo-ipn
 IPN Oddział w Szczecinie
 IPN Oddział Katowice
 
netto-logo
 
Firma NETTO Sp. z o.o.
 
 
 
 
 
 
 

Informacje o obozie

Zapraszamy wszystkich harcerzy, a także osoby niezrzeszone w ZHP, do przeżycia harcerskiej przygody podczas obozu letniego w Ustroniu Lipowiec w Beskidzie Śląskim. W tym roku gościć nas będzie baza Stanica obozowa „Lipowiec" Hufca Ziemi Wodzisławskiej, zlokalizowana, między Szczyrkiem, a Cieszynem

Termin 06 - 22.07.2018 r.

Wyjazd wieczorem 6 lipca ze stacji PKP Szczecin-Główny.
Powrót rano 22 lipca na stację PKP Szczecin-Główny.

Koszt obozu
1030 zł - dla harcerzy wpisanych do elektronicznej Ewidencji ZHP oraz posiadających uiszczoną podstawową składkę członkowską,
1130 zł - dla uczestników niezrzeszonych w ZHP.

Cena obejmuje:
- koszty transportu w obie strony,
- zakwaterowanie,
- cztery posiłki dziennie na terenie bazy (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja); podczas wędrówek górskich uczestnicy otrzymują wyprowiantowanie,
- prowiant na drogę powrotną,
- opiekę wykwalifikowanej harcerskiej kadry wychowawczej posiadającej doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą,
- ubezpieczenie,
- uczestnictwo we wszystkich przedsięwzięciach programowych obozu,
- plakietkę obozową,
- nagrody dla zwycięzców rywalizacji obozowej.

W celu rezerwacji miejsca na obozie prosimy o wpłatę zadatku w kwocie 100 zł do dnia 15.04.2018 r.

Możliwe jest rozłożenie całości kwoty na dogodne dla Państwa raty, przy czym ostatnia z ich powinna wpłynąć na konto do dnia 01.06.2018 r. Do 15.06.2018 r. prosimy także o przesłanie lub pozostawienie w biurze hufca wypełnionej karty uczestnika (do pobrania na stronie).

Konto: Raiffeisen Bank Polska 65 1750 0012 0000 0000 3217 4318 

Ważne! W tytule przelewu prosimy wpisać: imię i nazwisko uczestnika - obóz Hufca w Ustroniu

 

Zakwaterowanie

Obóz zlokalizowany jest w Stanicy obozowa „Lipowiec" Hufca Ziemi Wodzisławskiej w Beskidzie Śląskim nad rzeką Wisła.

ustro-mapa

(mapa: mapy.google.pl) Pokaż większą mapę

Stanica posiada zaplecze kuchenne, stołówkę, umywalnię, prysznice, zaplecze medyczne, murowaną świetlicę, zadaszone miejsce programowe.

Zakwaterowanie odbywa się w namiotach 10-osobowych (typu "10" lub NS), wyposażonych w podesty drewniane, po 6-7 osób w namiocie. Łóżka polowe typu kanadyjka harcerska, każdy uczestnik obozu otrzymuje materac wojskowy oraz dwa koce. Na jednej z polan znajduje się boisko.

 

Okolica

Ustroń– miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, uzdrowisko (jedno z dwóch w województwie), ośrodek wczasowy i wypoczynkowy.

 

Z uwagi na bliskość gór Równicy, Czantorii czy Orłowej Ustroń stanowi dogodną bazą wypadową dla pieszych turystów.

Na otaczające Ustroń góry prowadzi wiele znakowanych szlaków turystycznych. Zaczyna się tu m.in. znakowany kolorem czerwonym szlak turystyczny czerwony Główny Szlak Beskidzki biegnący z centrum Ustronia na Równicę, a następnie schodzący do Ustronia Polany i wspinający się na Czantorię.

Na szczyt gór prowadzą następujące szlaki turystyczne:

  • szlak turystyczny czerwony Ustroń-Zdrój dw. PKP – Schronisko PTTK na Równicy – Ustroń Polana – Wielka Czantoria (Główny Szlak Beskidzki)
  • szlak turystyczny żółty Skoczów dw. PKP – Lipowiec – Lipowski Groń – Równica
  • szlak turystyczny żółty Ustroń-Zdrój dw. PKP – Ustroń Czantoria Baranowska – Czantoria Mała
  • szlak turystyczny niebieski szlak im. J. Galicza: Ustroń-Zdrój dw. PKP – Schronisko na Czantorii (CZ) – Wielka Czantoria
  • szlak turystyczny zielony Ustroń Polana – Chata na Orłowej

 

Co zabrać

Przykładowy wykaz ekwipunku uczestnika obozu harcerskiego znajduje się w zakładce "Do pobrania".

Każdy uczestnik obozu powinien być spakowany jeden w plecak ze stelażem (nie walizkę na kółkach, ani w torbę podróżną). Prosimy nie dawać dzieciom dodatkowych toreb, reklamówek itp. (nie dotyczy prowiantu na drogę), a także dopilnować aby na zewnątrz plecaka nie były doczepiane rzeczy, które nie zmieściły się w środku (buty, śpiwór itp.) – z uwagi na ryzyko ich zgubienia podczas podróży, a także niekomfortowe noszenie takiego plecaka.

Proszę pamiętać, że Państwa dziecko będzie musiało samodzielnie chodzić z plecakiem (co najmniej z pociągu do autokaru i z autokaru na teren bazy). Zamiast dawać dziecku zapas rzeczy na każdy dzień obozu, lepiej kupić mu proszek do prania – na pewno wie lub nauczy się jak z niego korzystać.

Każdy uczestnik obozu musi posiadać obuwie do wędrówek górskich. Prosimy o tym pamiętać - jest to kwestia bezpieczeństwa Państwa dziecka, które bez odpowiedniego obuwia nie będzie mogło uczestniczyć w wędrówkach górskich. Ważne aby but trzymał kostkę. Nie musi to być but markowy - na 1-2 sezony, wystarczy but kupiony w sieciach handlowych. Przestrzegamy przed wędrówkami górskimi w butach typu glany - buty te z uwagi na swoją sztywność oraz konstrukcję - metalowe wkładki, które po kilku godzinach chodzenia ranią stopy, nie nadają się do wędrówek po górach.

Każdy uczestnik musi także posiadać ważną legitymację szkolną - w przypadku jej braku, konieczne będzie pokrycie opłaty uzupełniającej od pełnego biletu PKP. Legitymacje będą zbierane na dworcu przez wychowawców.

Radą na temat pakowania plecaka służą drużynowi-wychowawcy, którzy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.