Spotkania z rodzicami

odprawaInformujemy o terminach zebrań z rodzicami dzieci jadących na letnie wypoczynki:

1. Zebranie z rodzicami harcerzy i dzieci niezrzeszonych. jadących na obóz harcerski w Ustroniu: 13 czwerwca o godz. 18:00 w budynku Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP, przy ul. Ogińskiego 15 w Szczecinie.

2. Zebranie z rodzicami zuchów. jadących na kolonię zuchową w Ustroniu: 14 czwerwca o godz. 18:30 w budynku Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP, przy ul. Ogińskiego 15 w Szczecinie.

3. Zebranie z rodzicami harcerzy jadących na obóz wędrowny po Podkarpaciu: 8 czwerwca o godz. 17:00 w biurze hufca Szczecin-Pogodno, ul. Dworcowa 19 pok. 320

Na zebranie prosimy zabrać podpisane kary kwalifikacyjne uczestników.

Na spotkaniu zostaną przekazane wszystkie informacje i sprawy organizacyjne.

BRAK MIEJSC NA KOLONIE i OBÓZ W USTRONIU!

Drodzy Państwo, informujemy, że wszystkie miejsca na kolonię zuchową i obóz harcerski w Ustroniu  zostały zajęte.

Jednocześnie zapraszamy do udziału w obozie wędrownym po Podkarpaciu i przypominamy, że ostatnia rata za kolonię i obóz powinna wpłynąć do 1 czerwca na konto Hufca.

Kadra kolonii

Kadrę wychowawczą obozu stanowią instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego, którzy na co dzień - w trakcie roku harcerskiego - pracują bezpośrednio z dziećmi i młodzieżą. Posiadają niezbędne doświadczenie wychowawcze oraz wszystkie wymagane przepisami prawa (zarówno państwowymi, jak i wewnętrznymi ZHP) uprawnienia do pełnienia funkcji wychowawcy obozowego.

Kadra kolonii hufca w Ustroniu

Komenda obozu:

hlywa e banas p mosiejczuk k jackowska k

pwd. Elżbieta Hływa

komendant obozu

phm. Patrycja Banaś

wychowawca

Dh Katarzyna Mosiejczuk

wychowawca

pwd. Klaudia Jackowska

wychowaca

Kadra pomocnicza:

siciarek j

Dh Jakub Siciarek

BRAK MIEJSC - OBÓZ W JANOWIE!

Drodzy Państwo, informujemy, że wszystkie miejsca na obóz harcerski w Janowie  zostały zajęte.

Jednocześnie  przypominamy, że ostatnia rata za kolonię i obóz powinna wpłynąć do 1 czerwca na konto Hufca.

Informacje o koloni

Zapraszamy wszystkich harcerzy, a także osoby niezrzeszone w ZHP, do przeżycia harcerskiej przygody podczas koloni zuchowej w Ustroniu Lipowiec w Beskidzie Śląskim. W tym roku gościć nas będzie baza Stanica obozowa „Lipowiec" Hufca Ziemi Wodzisławskiej, zlokalizowana między Szczyrkiem, a Cieszynem

Termin 06 - 19.07.2018 r.

Koszt kolonii
970 zł - dla zuchów wpisanych do elektronicznej Ewidencji ZHP oraz posiadających uiszczoną podstawową składkę członkowską,
1070 zł - dla uczestników niezrzeszonych w ZHP.

W celu rezerwacji miejsca na obozie prosimy o wpłatę zadatku w kwocie 100 zł do dnia 15.04.2018 r.

Możliwe jest rozłożenie całości kwoty na dogodne dla Państwa raty, przy czym ostatnia z ich powinna wpłynąć na konto do dnia 01.06.2018 r. Do 15.06.2018 r. prosimy także o przesłanie lub pozostawienie w biurze hufca wypełnionej karty uczestnika (do pobrania na stronie).

Konto: Raiffeisen Bank Polska 65 1750 0012 0000 0000 3217 4318

Ważne! W tytule przelewu prosimy wpisać: imię i nazwisko uczestnika - kolonia zuchowa w Ustroniu

Obóz zlokalizowany jest w Stanicy obozowa „Lipowiec" Hufca Ziemi Wodzisławskiej w Beskidzie Śląskim nad rzeką Wisła.

Uczestnicy będą zakwaterowani w drewnianych, wieloosobowych domkach , wyposażonych w piętrowe łóżka.

ustro-mapa

(mapa: mapy.google.pl) Pokaż większą mapę

Stanica posiada zaplecze kuchenne, stołówkę, umywalnię, prysznice, zaplecze medyczne, murowaną świetlicę, zadaszone miejsce programowe.

Okolica

Ustroń– miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, uzdrowisko (jedno z dwóch w województwie), ośrodek wczasowy i wypoczynkowy.

Z uwagi na bliskość gór Równicy, Czantorii czy Orłowej Ustroń stanowi dogodną bazą wypadową dla pieszych turystów.

Na otaczające Ustroń góry prowadzi wiele znakowanych szlaków turystycznych. Zaczyna się tu m.in. znakowany kolorem czerwonym szlak turystyczny czerwony Główny Szlak Beskidzki biegnący z centrum Ustronia na Równicę, a następnie schodzący do Ustronia Polany i wspinający się na Czantorię.

Na szczyt gór prowadzą następujące szlaki turystyczne:

• szlak turystyczny czerwony Ustroń-Zdrój dw. PKP – Schronisko PTTK na Równicy – Ustroń Polana – Wielka Czantoria (Główny Szlak Beskidzki)
  • szlak turystyczny żółty Skoczów dw. PKP – Lipowiec – Lipowski Groń – Równica
  • szlak turystyczny żółty Ustroń-Zdrój dw. PKP – Ustroń Czantoria Baranowska – Czantoria Mała
  • szlak turystyczny niebieski szlak im. J. Galicza: Ustroń-Zdrój dw. PKP – Schronisko na Czantorii (CZ) – Wielka Czantoria
  • szlak turystyczny zielony Ustroń Polana – Chata na Orłowej

Każdy uczestnik obozu musi posiadać obuwie do wędrówek górskich. Prosimy o tym pamiętać - jest to kwestia bezpieczeństwa Państwa dziecka, które bez odpowiedniego obuwia nie będzie mogło uczestniczyć w wędrówkach górskich. Ważne aby but trzymał kostkę. Nie musi to być but markowy - na 1-2 sezony, wystarczy but kupiony w sieciach handlowych. Przestrzegamy przed wędrówkami górskimi w butach typu glany - buty te z uwagi na swoją sztywność oraz konstrukcję - metalowe wkładki, które po kilku godzinach chodzenia ranią stopy, nie nadają się do wędrówek po górach.