Informacje o kolonii

Informacja o kolonii :

Tegoroczna kolonia zuchowa rozpoczyna się 3.07 podróżą do Radomska skąd  zabierze nas autokar na Bazę Harcerską w Białym Brzegu, gdzie śpimy w domkach, a wracamy 16.07 rano na dworzec PKP – Szczecin Główny.
W lipcu będziemy bawić się razem z Bolkiem i Lolkiem, którzy pomogą nam zdobyć następujące sprawności: „ambasador przyjaźni”, „Pan Kleks” , „aktor”, „poszukiwacz nieznanych lądów” . Podczas tych dwunastu dni będą się odbywać zwiad terenowy, rajdy, kino pod chmurką, ogniska, śpiewanki, zajęcia majsterkowe oraz trzy wycieczki autokarowe do Kielc i okolicznych atrakcji, Bałtowskiego Parku rozrywki oraz  zdobędziemy św. Krzyż.

Zaplanowane wycieczki :
1. Kielce są największym miastem województwa świętokrzyskiego i jednocześnie jego stolicą. W granicach miasta znajdują się pasma gór: Kadzielniańskie, pokryte lasami bukowo - jodłowymi Dymińsko - Posłowickie, oraz zachodnia część Grzbietu Szydłówkowskiego. Podczas wycieczki zobaczymy : Rezerwat Kadzielnia gdzie odwiedzimy Podziemną Trasę Turystyczną na Kadzielni, przejdziemy skwerem im. Szarych Szerechów,  wejdziemy na wzgórze Harcerzy oraz w drodze powrotnej  zwiedzimy słynną Jaskinie Raj (http://jaskiniaraj.pl/pl/jaskinia-raj.html) oraz Zamek Królewski w Chęcinach z XIII w.

2. Góra Św. Krzyż – drugi szczyt pod względem wysokości w Górach Świętokrzyskich, znajduje się na ternie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na szczycie znajduje się skalne rumowisko, tzw. Gołoborze, ścisły rezerwat przyrody obejmujący las jodłowo-bukowy, pozostałości wału kultowego przedchrześcijańskiego miejsca kultu, klasztor Misjonarzy Oblatów M.N. oraz muzeum parku narodowego (w jednym ze skrzydeł opactwa pobenedyktyńskiego) oraz Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze.

3. Park rozrywki w Bałtowie -  http://www.juraparkbaltow.pl/#

Program kolonii

Pracujemy nad organizacją kolonii w roku 2015 r. Szczegółowe informacje zostaną podane wkrótce.

Kadra kolonii

Kadrę wychowawczą kolonii stanowią instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego, którzy na co dzień - w trakcie roku harcerskiego - pracują bezpośrednio z dziećmi w wieku 6-10 lat. Posiadają niezbędne doświadczenie wychowawcze oraz wszystkie wymagane przepisami prawa (zarówno państwowymi, jak i wewnętrznymi ZHP) uprawnienia do pełnienia funkcji wychowawcy kolonijnego oraz kierownika placówki wypoczynku.