Informacje o obozie

Zapraszamy wszystkich harcerzy, a także osoby niezrzeszone w ZHP, do przeżycia harcerskiej przygody podczas obozu letniego w Jeleśni w Beskidzie Żywieckim. W tym roku gościć nas będzie baza obozowa Hufca ZHP Ziemi Myszkowskiej,  zlokalizowana w Siamoszychach,między Częstochową a Katowicami.

Termin 13 - 29.07.2014 r.

Koszt obozu
910 zł - dla harcerzy wpisanych do elektronicznej Ewidencji ZHP oraz posiadających uiszczoną podstawową składkę członkowską (48 zł),
1010 zł - dla uczestników niezrzeszonych w ZHP.

W celu rezerwacji miejsca na obozie prosimy o wpłatę zadatku w kwocie 100 zł do dnia 15.04.2014 r.

Możliwe jest rozłożenie całości kwoty na dogodne dla Państwa raty, przy czym ostatnia z ich powinna wpłynąć na konto do dnia 01.06.2014 r. Do 15.06.2014 r. prosimy także o przesłanie lub pozostawienie w biurze hufca wypełnionej karty uczestnika (do pobrania na stronie).

Konto: ING Bank Śląski 80 1050 1559 1000 0023 0189 4560
Ważne! W tytule przelewu prosimy wpisać: imię i nazwisko uczestnika - obóz Hufca w Siamoszycach.

Obóz zlokalizowany jest w Harcerskiej Bazie Obozowej Hufca ZHP Myszków w suchym sosnowym lesie w odległości 500m od wsi Siamoszyce.

mapka

(mapa: mapy.google.pl) Pokaż większą mapę

Zakwaterowanie odbywa się w namiotach 10-osobowych (typu "10" lub NS), wyposażonych w podesty drewniane, po 6-7 osób w namiocie. Łóżka polowe typu kanadyjka harcerska, każdy uczestnik obozu otrzymuje materac wojskowy oraz dwa koce.

Teren ośrodka o powierzchni ok. 2 Ha jest zlokalizowany w suchym sosnowym lesie w odległości 500m od wsi Siamoszyce. W odległości 300 m znajduje się zalew wodny o powierzchni 20 ha z wodą I klasy czystości (jest to ewenement w woj. śląskim). Nad zalewem profesjonalne kąpielisko z możliwością korzystania ze sprzętu wodnego oraz zjeżdżalni wodnej.W okolicy wiele masywów leśnych doskonałych do organizowania zajęć sprawnościowych, gier terenowych itp.

Na terenie ośrodka znajdują się: świetlica w budynku, kuchnia w budynku wraz ze stołówką, budynek lekarski, budynek WC i natrysków, boisko betonowe do koszykówki i siatkówki, strzelnica do broni pneumatycznej, możliwość strzelania z łuków, internet bezprzewodowy, wydzielone miejsce pod ognisko. W pobliżu przyrodnicza ścieżka edukacyjna zbudowana przez ZHP Hufiec Ziemi Myszkowskiej.

Teren ośrodka jest ogrodzony i oświetlony latarniami. Blok żywieniowy spełnia kryteria Dobrej Praktyki Higienicznej/Produkcyjnej (GHP/GMP) według standardów UE oraz posiada wdrożony system HACCP.

Obok ośrodka przebiega Szlak Zamonitu - żółty - jeden z głównych szlaków Jury. Ok. 3 km od ośrodka przebiegają główne szlaki Jury :

• Szlak Orlich Gniazd - czerwony,
  • Szlak Warowni Jurajskich - niebieski.

Ośrodek w Siamoszycach stanowi doskonałą bazę wypadową dla wędrówek po Jurze - możliwość dowozu posiłków dla grup wędrujących. W promieniu 15 km największe atrakcje turystyczne Jury:

• Góra Janowskiego w Podzamczu z zamkiem Ogrodzieniec (obok kompleks skał wspinaczkowych) - 9 km,
  • zamek Bobolice - 12 km,
  • zamek Mirów - 15 km,
  • skała Okiennik Duży - 3 km,
  • Góra Zborów - największy kompleks skał wspinaczkowych na Jurze oraz kilka jaskiń - 5 km,
  1. zamek Morsko - 6 km,
  • W Podlesicach - 4 km Stacja Jurajskiej Grupy GOPR - po uzgodnieniu możliwość zorganizowania całodziennych zajęć pod kierunkiem ratowników GOPR.

Możliwość organizowania wycieczek do:

• Częstochowy - 50 km,
  • Krakowa - 70 km
  • Jaskini "Raj" pod Kielcami - 60km.

Każdy uczestnik obozu musi posiadać obuwie do wędrówek górskich. Prosimy o tym pamiętać - jest to kwestia bezpieczeństwa Państwa dziecka, które bez odpowiedniego obuwia nie będzie mogło uczestniczyć w wędrówkach górskich. Ważne aby but trzymał kostkę. Nie musi to być but markowy - na 1-2 sezony, wystarczy but kupiony w sieciach handlowych. Przestrzegamy przed wędrówkami górskimi w butach typu glany - buty te z uwagi na swoją sztywność oraz konstrukcję - metalowe wkładki, które po kilku godzinach chodzenia ranią stopy, nie nadają się do wędrówek po górach.